Kodi i ri zgjedhor merr 100 vota/ Rama mesazh ndërkombëtareve edhe për ndryshimet kushtetuese
[matched_content]The team at Kodi Fire IPTV strongly suggests that you use a VPN at all times.
Be it for browsing, watching Kodi, watching IPTV or anything else – the one that we recommend is Quad VPN. They provide you with very fast speeds, while keeping you protected. They can also unblock most streaming sites in the US and UK!!
Grab your own Quad VPN and regain your online privacy now!

3 COMMENTS

 1. LETER KRYEMINISTRIT PER MOS HYRJEN AKOMA NE EUROPE
  (Shkruar para dy vitesh)

  Z. Rama, le ta analizojme pak thenien tende se shqiperia ia doli te marre daten si rezultat i reforma e tona. Kete po prisnim ne? Daten? Ne po prisnim hapjen e negociatave. Dhe per deri sa ato nuk u hapen diçka nuk ka shkuar mire. Kjo ishte nje shtyrje dhe shtyrja nuk eshte sukses. Ti po manipulon duke e quajtur shtyrjen sukses. E keqja eshte se ti nuk ke kurajon te thuash te verteten. Dhe e verteta eshte se ti nuk i ke kryer detyrat e shtepise ne menyre te plote. Une kam filluar te dyshoj se ti don te kapesh drejtesine siç beri Saliu. Dhe ta dish se drejtesia vertet e pa varur eshte shkaku pse nuk u hapen negociatat. Se pa drejtesi te pa varur nuk ka shtet ligjor. Dhe pa keto nuk ka investime te medhaja qe jo vetem do te punesonin te gjithe ata qe jetojne ketu, por edhe shume emigrante qe do te ktheheshin me qejfin me te madh.
  Une nuk te krahasoj ty me Berishen, sigurisht ke bere shume me teper se ai, si ne ekonomi dhe ne ndertimin e shtetit ligjor. Por, per kete te fundit, do te thosha se je bere pak pengese, krahasuar me deshiren e te huajve. Kjo nuk eshte e ndershme nga ana jote. Se ke bere me shume nga Berisha nuk te justifikon ty qe te mos besh ate qe duhet te besh. Qe je me i mençur se Berisha as qe diskutohet, qe je me qytetar se Berisha perseri as qe diskutohet, qe je me i edukuar se Berisha prape nuk diskutohet. Qe nuk je me leshko se Berisha edhe kjo nuk diskutohet. Qe nuk ke qene sekretar partie si Berisha dihet. Bile as antar i thjeshte partie. Qe nuk je spiun i futur ne politike si Saliu edhe kjo dihet. Nano te morri se nuk ia dilte dot Saliut, jo nga mençuria por nga skizofrenia, nga neurotizmi i Saliut. Edhe ne kete pike ndryshon nga Saliu, se ne qofte se ky eshte nje neuorotik, skizofrenik fshatar, shpellar, ti je nje i tille qytetar. Ne qofte se gjithmone do te behen zgjedhje midis teje dhe Saliut une do te zgjidhja ty. Pa asnje diskutim. Te siguroj per kete.
  Por nuk eshte ketu kyçi i problemit. Ajo qe me çudit mua me ty eshte se si ka mundesi qe çoni ne gjykate Sajmirin dhe lini Saliun dhe Ilirin. Me sa kuptoj une ju keni gelltit nje luge çorbe te prishur dhe jeni duke e vjelle dhe do ta villni tere jeten. Prandaj Saliu s'ka frike nga ju, do me thene nga drejtesia juaj. Ju te dy jeni duke mbajtur peng shqiperine. Une nuk dyshoj se ti i ke fituar zgjedhjet me shumice votash. Por po ju them se si ju edhe Saliu po abuzoni me paftesine e turmes per te analizuar personalitetet tuaja. Ti dhe Saliu jeni dy ane te se njejtes medalje. Te dy jeni te semure per pushtet me shume se atdhetar. Por nga krahe te kunderta. Ne qofte se ti e do pushtetin per t'u admiruar siç te admironte dhe te perkedhlte mamaja, gjyshja apo te tjeret, Saliu e do per nje arsye te kundert, nga mungasa e admirimit dhe perkedhelise qe ai do ta mbushi nepermjet politikes.
  As qe diskutohet qe me mire me ty se me Saliun. Por kjo nuk mjafton. Ne qofte se ti ke bere shume para nepermjet politikes, ky eshte korupsion. Mos mendo se do t'ia hedhesh perendimit. Ata kane psikologe qe te kane zberther ty dhe kedo tjeter. Ta dish se ata te njohin ty si ne pellembe te dores. Por nuk jane proktetoriat qe ta tregonin ty dhe Saliut me gjithe Ilirin, vendin. Prandaj duan sa me shpejt reformen ne drejtesi, qe kush ka abuzuar me pushtetin te shkoje ne vendin qe i takon. Se me zgjedhje "te lira" nga turma qe manipulohehet lehte eshte pothuajse e pa mundur.
  Ketu dallohet burri i shtetit, ai del mbi psikologjine e turmave. Por kete mund ta bejne vetem politikane jo vetem te mençur por edhe te mire, te ndershem, idealist qe e krijojne kenaqesine e tyre shpirterore nga sinqeriteti dhe ndershmerija. Ata nuk abuzojne me psikologjine e turmave. Jane te ndergjegjshem se turmat mund te manipulohen por nuk abuzojne me kete fakt. Nuk mund te jesh nje politikan i tille ne qofte se ke frike se ç'mund te ndodhe me ty nese s'ke me pushtet. Ok?